Je krása všetko?

Autor: Martina Cipková | 26.9.2012 o 19:32 | (upravené 26.9.2012 o 19:57) Karma článku: 4,30 | Prečítané:  617x

Možno definovať, čo je krása? Má krása nejaké merítko? Sto ľudí, sto chutí, každému sa páči niečo iné. Ale hlavne nezabúdajme na to, čo nás najviac robí ľuďmi. Pekný obal nie je všetko. Z pekného, ale prázdneho taniera sa človek nenaje. Človek je mysliaci tvor, ktorý má vlastné názory, postoje, myšlienky, preto by nemal podľahnúť tlaku médií, časopisov, ktoré sa mu častokrát za každú cenu pokúšajú tlačiť do hlavy tie svoje kaleráby o tom, ako má vyzerať krásny človek, čo je ,,in" a čo ,,out", podsúvajú mu nesprávne hodnoty. Človek má vlastný rozum, tak nech nenechá so sebou manipulovať, lebo inak na to tvrdo doplatí. Či sa nám páči byť cvičenými opicami, nechať si od niekoho niečo diktovať, byť bábkami bez vlastnej vôle?

Niektorí ľudia považujú vonkajšiu krásu za to najdôležitejšie v živote. Nemyslím si, že je to najdôležitejšie v živote, i keď je vlastne určitým spôsobom dôležitá. Veď kto je krásny, býva úspešnejší, častokrát sa oveľa lepšie spoločensky uplatní ako ten, kto nie je obdarený príliš veľkou krásou. Vo svete modelingu sa často propagujú za symbol krásy modelky vychudnuté až na kosť, nápadne sa podobajúce smrtkám zo záhrobia. Určite by sa skvele uplatnili v reklame so znením: ,,Chceš rýchlo schudnúť? Stravuj sa ako my! Zaručujeme, že z tvojho tela nebude už visieť sadlo, ale len kosti." Všetky šaty visia na nich ako na strašiakovi, pôsobia v nich nevkusne, smiešne. Mohli by v nich hrať tragikomédiu s názvom: ,,Pozri, kto to klope zo záhrobia."

Takýmto modelkám sa chcú podobať niektoré mladé tínedžerky, túžia byť tiež také štíhle. Častokrát preto podstupujú nezmyselné drastické diéty, ktoré však môžu viesť až k vzniku anorexie, bulímie. Avšak takýmto nezodpovedným správaním vážne ohrozujú svoj vzácny mladý život a spôsobujú trápenie, bolesť, smútok svojim rodičom. Niektorí ľudia by boli pre krásu schopní urobiť všetko, dokonca aj si ľahnúť na operačný stôl.

Avšak tí, ktorí sú až tak závislí na kráse, by si mali konečne uvedomiť, že krása sa s pribúdajúcimi rokmi pominie, je to pominuteľný prchavý stav tela, ktorý netrvá večne. Krása je takpovediac iba chvíľková záležitosť, ale iba vtedy, ak do toho nezahrňujeme rôznorodé plastické operácie, ktoré aj z ,,opice" dokážu spraviť dokonalého človeka. Pravá nefalšovaná krása by mala vyvierať zo srdca, z duše. Ak chce byť človek skutočne krásny, musí byť jeho duša čistá, neskazená. V tom spočíva teória pravej krásy.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Trainspotting po slovensky. Ako žijú narkomani v Bratislave

Strávili sme víkend v spoločnosti ľudí závislých od drog.

KOMENTÁRE

Dobrovoľníci a štátna drogová politika sú v napätí

Drogový biznis sa globalizuje a digitalizuje.

ŠPORT

Bratia posielajú väčšinu platu rodičom

Synovia majstra sveta prekonali otca.


Už ste čítali?