Anneliese Michel, bola posadnutá Diablom či nie?

Autor: Martina Cipková | 11.12.2012 o 17:54 | (upravené 11.12.2012 o 18:18) Karma článku: 6,06 | Prečítané:  1967x

Hovorí Vám niečo meno Anneliese Michel? Asi nie. Ale ak povieme Emily Rose, možno si spomeniete na horor, z ktorého vám tuhla krv v žilách. Film V moci diabla bol inšpirovaný skutočnými udalosťami, ktoré sa odohrali pred tridsiatimi rokmi v Nemecku. Na ich čele stála skromná študentka Anneliese Michel, ktorú údajne na smrť uhnal sám diabol.

 

Diabol v tele katolíčky

Anneliese sa narodila do katolíckej rodiny 21. septembra 1952 v bavorskom Leiblfingu. Jej otec i matka boli hlboko veriaci, dokonca tri Anneliesine tety boli rehoľnými sestričkami. Tak isto boli vychovávané aj tri mladšie Anneliesine sestry, štvrtá nevlastná, ktorú mala matka za slobodna, umrela na nádor ako osemročná.

V rodine o slovo Ježiša nebola žiadna núdza. Čím Anneliese bola staršia, tým bola pobožnejšia, konala pokánie a do kostola chodila nielen v nedeľu, ale i počas týždňa.  Avšak ako gymnazistka začala mávať problémy. Tvrdila, že vidí čudné tváre, že počuje hlasy, cítila sa zle, bojovala s halucináciami, cítila odporné pachy a mala pocit, že ju obklopujú temné sily.

Keď mala 17 rokov, dostala prvý epileptický záchvat a pribudli aj iné zdravotné problémy, takže naraz musela vynechávať školu. Učila sa dobre, bola šikovné dievča a jediné, po čom túžila, bolo dostať sa na univerzitu a stať sa učiteľkou. I keď kvôli chorobe zmaturovala neskôr, podarilo sa jej zložiť skúšky a stala sa študentkou pedagogickej fakulty. Spolužiačky Anneliese opisovali ako utiahnuté a silno veriace dievča.

Pila vlastný moč

Lenže problémy neprestali ani po nasadení antiepileptík a návštevy lekára k ničomu neviedli. Anneliese sa neustále utápa v depresiách a čoraz častejšie  uvažuje nad samovraždou.  Istá žena ju v roku 1973 na púti obvinila, že je posadnutá diablom. Anneliese nedokázala ani prekročiť Kristov obraz, ani navštíviť kaplnku, ničila doma všetky cirkevné predmety, ubližovala si. Zašlo to až tak ďaleko, že celkom odmietala jesť, pila zo zeme vlastný moč, dokázala hodiny vrčať či vrieskať, nadávala a napádala vlastnú rodinu. Rodičia prosili kňazov o vykonanie exorcizmu, no až do roku 1975 sa im nepodarilo dostať od biskupa súhlas.

Až v septembri 1975, keď mala 23 rokov, sa dvaja kňazi odhodlali so zvolením würzburského biskupa na exorcizmus. To, čo sa s ňou dialo, dodnes vyvoláva hrôzu. Anneliese kričala, kňazom nadávala do svíň, hádzala sa o zem, niekoľkokrát prehovorila cudzími hlasmi a používala jazyky, s ktorými nikdy predtým neprišla do styku.

Kňazi v nej údajne rozpoznali až siedmich démonov, medzi inými Kaina, Judáša Iškariotského, Hitlera alebo Lucifera. Na jej tele sa objavovali stigmy, modriny okolo očí, bola vychudnutá na kosť, ale stále bola dosť silná, pri exorcistických rituáloch ju museli priväzovať. Napokon jej vízie prestali, no zdravotný stav sa rapídne zhoršoval. Po desiatich mesiacoch vyháňania diabla 1. júla 1976 zomrela - oficiálne na podvýživu a dehydratáciu. V čase smrti mala Anneliese 31 kíl, nedožila sa ani 24 rokov.

Mohla žiť?

Onedlho prišli prvé obvinenia. Rodinu aj kňazov predvolali pred súd a usvedčili ich zo zabitia z nedbanlivosti, napokon si vysúdili 3 roky podmienečne. To, že ich najstaršia dcéra zomrela hroznou smrťou, bolo pre nich i tak najväčším trestom.

O dva roky neskôr od istej mníšky dostali správu, že sa jej prisnila Anneliese so žiadosťou o exhumáciu. Vraj má byť jej telo neporušené. So zámienkou, že Anneliesine telo chcú premiestniť, sa vykonala exhumácia. Cirkev ani rodina sa procesu však nesmela zúčastniť a žiadne fotografie nesmeli preniknúť na verejnosť. Vraj telo mladej Anneliese bolo v štádiu rozkladu, žiaden zázrak sa nekonal. Rodina však svoju dcéru i tak uložila do novej, drahšej rakvy a pochovala ju na blízky cintorín.

Dnes lekári hovoria, že i keď je jej osud hrôzostrašne fascinujúci, s modernou liečbou a príkladnou starostlivosťou by mohla žiť. Dokonca aj cirkev neskôr prehlásila exorcizmus vykonávaný na Anneliese za chybu a vyhlásila, že nebola posadnutá diablom.

Keď sa o tridsať rokov neskôr o príbeh exorcizmu v Nemecku začali zaujímať filmári, Anneliesina matka sa dištancovala a nechcela o filme nič počuť. Aj po troch desaťročiach  zostala jej rana stále rovnako hlboká. Ak vás jej tragický príbeh zaujal, priblížia vám ho dva filmy - nemecký Requiem a americký V moci diabla.

Zdroj: http://magazin.atlas.sk/spektrum/exorcizmus-skutocny-pribeh-annaliesemichel/683743.html

Čo si myslíte? Bola naozaj posadnutá alebo duševne chorá?

Niektoré nahrávky spolu s fotkami sú k dispozícii na youtube:

http://www.youtube.com/watch?v=5eY_F8uAilE

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan je najväčším favoritom. Zapíše sa do dejín svetovej cyklistiky?

Vlani nebol najväčším favoritom, ale aj tak vyhral.

DOMOV

Lipšic dostal za nehodu z minulého roka podmienečný trest

Súd odsúdil bývalého poslanca Lipšica.

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Akcia proti Kiskovi je porovnateľná len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?