Človek s dvoma tvárami

Autor: Martina Cipková | 18.12.2012 o 11:31 | (upravené 18.12.2012 o 12:11) Karma článku: 3,87 | Prečítané:  987x

Niektorí skrývajú svoje pravé ,,ja“, takýchto s dvoma tvárami nájdeme všade, len nie vždy dokážeme týchto hercov prekuknúť.

 

Navonok starostlivý, pozorný, milujúci otec a manžel, na druhej strane majúci milenku, s ktorou to poza manželkin chrbát ťahajú už poriadne dlho. Manželke však každodenne tvrdí, ako ju ľúbi, je k nej pozorný, aj v sexe im to klape, všetko medzi nimi funguje tak, ako má, tak na čo má potom tú milenku? Pretože muži sú od prírody dobyvatelia. Keď dobyjú jednu, nestačí im to a chcú dobyť viac. Tiež to robia pre zvýšenie svojho ega. Ak to robia pre zvýšenie svojho ega, potom možno pochybovať o tom, či si dostatočne veria a nemajú nejaké komplexy a necítia sa pri svojej úžasnej manželke menejcenní a kompenzujú to potom práve takýmto spôsobom, že jej zahýbajú. Ale všetko sa jedného dňa aj tak prevalí, ako sa hovorí, že lož má krátke nohy či dôjde na psa mráz. Karma je vždy spravodlivá. Milenka vycucá chlapa z peňazí, kývne mu na rozlúčku a buchne za ním dvere. Muži podvádzajú manželky z viacerých dôvodov, niekedy tam tá láska už nie je taká ako pred tým, už vyhasla či chcú zažiť niečo nové, vzrušujúce, dodať si adrenalín, stereotyp ich ubíja a tak ďalej, milión dôvodov. A niektorí to robia jednoducho preto, lebo sa považujú za kingov a myslia si, že môžu robiť všetko a ich kamaráti s rovnakým uvažovaním ich v tom ešte podporujú, potľapkajú ich po pleci a pochvália ich, akí sú borci.

Extrémnejším prípadom  navonok dokonalého manželstva je, keď v ňom vládne domáce násilie. Manžel navonok vystupuje ako starostlivý, pozorný, milujúci otec a manžel, za múrmi domova však ženu každodenne tlčie. Násilie, pokoj sa striedajú. Keď je pokoj (takzvaná ,,fáza medových týždňov") príde za manželkou a odprosuje ju, že on sa zmení, že to už nikdy neurobí, nech mu dá ešte jednu šancu a žena, neuvedomujúca si svoju pravú hodnotu či zo strachu (muž sa často žene vyhráža, že jej zoberie deti alebo spraví niečo jej blízkym) mu šancu dá. Je to začarovaný bludný kruh. Takýto muž sa však nezmení, možno len na chvíľu, ale skôr či neskôr dôjde opäť k násiliu. Existuje mnoho dôvodov, prečo žena zotrváva v násilnom vzťahu. Preto nikoho neodsudzujme pokiaľ dobre nepoznáme okolnosti.

I v partnerskom vzťahu sa vyskytujú herci s dvoma tvárami. Svojmu dievčaťu vravia, ako ho ľúbia a pritom ho poza chrbát s viacerými babami podvádzajú. Ako môže dievča takéhoto týpka prekuknúť, ak je do neho až po uši slepo zamilované? Však nemôže mať ani nejaké podozrenie, však jej priateľ je k nej pozorný, každodenne jej vraví ako ju ľúbi, aj v posteli im to klape. Všetko vyzerá tak dokonale. Kde sa potom stala chyba?  V každom vzťahu nie je dobré, ak je jeden z partnerov citovo závislý na druhom partnerovi. To by sa nemalo stávať. Treba si zachovať určitý odstup, ako mať partnera rád, ale nie až príliš, nie viac ako seba, musí u nás fungovať nejaká tá autonómia, čiže vedieť byť samostatný, nevisieť na niekom, pretože vzťah treba brať i realisticky, žiadna láska nemusí byť večná, preto treba rátať i s tým najhorším a to s rozchodom. Ak sme na partnera príliš naviazaný, vnímame ho ako náš život, zmysel života, tak takúto ťažkú životnú situáciu nezvládneme a zosypeme sa. Ak náš svet tvorila len jedna osoba a tú sme stratili, bude veľmi ťažké a bude dlho trvať, pokým sa z toho pozviechame, kým túto situáciu dokážeme spracovať, povzniesť sa nad to, prijať to ako súčasť života a znovu vykročiť. Preto je dobré byť sám sebe pánom a mať veľa ľudí okolo seba, o ktorých sa môžeme v ťažkej chvíli oprieť a vieme, že nás podržia, keď to budeme potrebovať.

Aby som bola spravodlivá, herci s dvoma tvárami nie sú len muži, ale i ženy. Tie sú vraj lepšie herečky, dokážu lepšie skryť neveru, sú v tom vynachádzavejšie. Tak či onak, pravda aj tak jedného dňa vyjde na povrch a pamätajte, karma je vždy spravodlivá. Skôr či neskôr, sa nám to, čo sme komu spravili ako bumerang vráti späť.

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan je najväčším favoritom. Zapíše sa do dejín svetovej cyklistiky?

Vlani nebol najväčším favoritom, ale aj tak vyhral.

DOMOV

Lipšic dostal za nehodu z minulého roka podmienečný trest

Súd odsúdil bývalého poslanca Lipšica.

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Akcia proti Kiskovi je porovnateľná len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?